Outsourcing usług dotyczących kadr i płac

Oszczędność

Outsourcing kadr i płac to oszczędność na wynagrodzeniach pracowników, na wyposażeniu w sprzęt i stosowne oprogramowanie wspierające prace dotyczące płac i kadr. Osoby zajmujące się HR powinny regularnie odbywać szkolenia i mieć dostęp do aktualnych przepisów. To kolejne koszty wewnętrznej obsługi HR. W sytuacji nieobecności specjalisty (szczególne długotrwałej) natychmiast pojawiają się  problemy organizacyjne oraz znacznie podwyższone koszty obsługi kadrowej i obsługi płac. Natomiast outsourcing usług kadrowych i płacowych zapewnia pełną ciągłość obsługi. Należy również zwrócić uwagę na efekt dostosowania kosztów obsługi do ilości pracy czyli liczby pracowników.

Poufność

Poufność jest uważana za kluczową zaletę outsourcingu kadrowego i płacowego. Biuro księgowe nie udostępnia danych z listy płac czy informacji kadrowych niepowołanym osobom. Zarządy wielu firm decydują się na zlecenie zewnętrznych usług kadrowych i płacowych właśnie ze względu na poufność, którą bardzo trudno osiągnąć we własnym gronie pracowników. Podmiot zajmujący się outsourcingiem płac i kadrowym powinien mieć odpowiednie procedury zabezpieczenia danych, a szczególnie bezpieczeństwa informatycznego. Zapewnienie takiego poziomu bezpieczeństwa we własnym zakresie może być, w szczególności dla mniejszych podmiotów, trudne lub zbyt kosztowne.

Dostęp do danych

Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom informatycznym dostęp klienta do danych jest szybki, na bieżąco, online w prosty sposób poprzez przeglądarkę internetową w dowolnym miejscu na świecie.

Praktycznie wszystkie istotne dane kadrowo – płacowe mogą być na bieżąco udostępniane w postaci raportów, analiz, przygotowanych do wypełnienia wzorów umów, rachunków.

Odpowiedzialność

Członkowie zarządu znacząco ograniczają swoją odpowiedzialność, powierzając sprawy podatkowe czy rozliczenia z ZUS profesjonalnej firmie.

Zakres usług płacowo-kadrowych

Biura rachunkowe generalnie ograniczają się jedynie do kwestii podatkowych. W ABC GO  współpracujemy z prawnikami prawa pracy, specjalistami ds. kadr, psychologami pracy i ekspertami z wielu innych dziedzin. Jesteśmy w stanie zaproponować szeroki zakres usług.