Outsourcing usług prawnych

Outsourcing usług prawnych polega na powierzeniu świadczenia kompleksowych usług prawnych zewnętrznym firmom outsourcingowym zatrudniającym prawników różnych specjalności.

 

  1. Oszczędności

    Najbardziej znaczącą zaletą outsourcingu jest minimalizacja kosztów obsługi prawnej przedsiębiorstwa. Obecnie, zamiast zatrudniać na etacie prawnika in-house lub doraźnie zlecać świadczenie usług kancelarii adwokackiej, przedsiębiorcy mogą efektywnie powierzyć stałą opiekę prawną firmie outsourcingowej za niewielką miesięczną opłatą abonamentową.

  1. Specjaliści różnych dziedzin

    Obecny rozwój poszczególnych dziedzin prawa sprawia, że bez wiedzy specjalistycznej tzw. „prawnik od wszystkiego” nie jest w stanie udzielić prawidłowej odpowiedzi ze względu na brak odpowiedniego doświadczenia. Tymczasem outsourcing prawny umożliwia Klientowi jednoczesne korzystanie z wiedzy prawników wyspecjalizowanych w różnych dziedzinach prawa.

  1. Szybkość działania

    Współpracujemy z doświadczonymi specjalistami z różnych gałęzi prawa, co pozwala uzyskać naszym Klientom szybką odpowiedź na zadawane pytania. W odróżnieniu bowiem od niewielkich kancelarii, składających się z jednego do kilku prawników, posiadamy szerokie zaplecze specjalistów mogących szybko udzielić właściwych porad prawnych.